Maakri tn 21, 10145 Tallinn, Eesti

Otsi
Sulgege see otsingukast.

Tarkvara litsentsimise ja hangete tähtsus: Põhjalik juhend

Tarkvaralitsentsid ja -hanked on iga ettevõtte tehnoloogiainfrastruktuuri olulised aspektid. Selles blogipostituses arutame tarkvara litsentseerimise ja hangete tähtsust, erinevaid tarkvaralitsentside liike ja parimaid tarkvarahangete tavasid. Selle postituse eesmärk on aidata ettevõtetel teha litsentseerimise ja hangetega seotud teadlikke otsuseid, tagades, et neil on edu saavutamiseks vajalik tarkvara.

Litsentsimislepingute täitmise tagamine

Üks peamisi põhjusi, miks tarkvara litsentseerimine ja hankimine on oluline, on litsentsilepingute täitmise tagamine. Tarkvaratootjatel on konkreetsed litsentsilepingud, millest ettevõtted peavad kinni pidama, ja nende mittetäitmine võib kaasa tuua õiguslikke tagajärgi. Tarkvaralitsentside nõuetekohase haldamisega saavad ettevõtted tagada litsentsilepingute täitmise ja vältida võimalikke õiguslikke probleeme.

Flexera uuringust selgus, et 84% organisatsioonidest on viimase 18-24 kuu jooksul seisnud silmitsi tarkvara auditiga, millest 57% auditi tulemuseks oli trahv või korrektsioonitasu.

Tarkvaralitsentside liigid

Tarkvaralitsentse on mitut liiki, millest igaühel on oma eelised ja piirangud. Tarkvaralitsentside eri tüüpide mõistmine on tarkvara litsentsimise ja hankimise puhul väga oluline. Mõned levinumad tarkvaralitsentside tüübid on tähtajatu litsents, tellimuslitsentsid ja avatud lähtekoodiga litsentsid. Oluline on mõista iga litsentsitüübi tingimusi ja seda, kuidas need võivad mõjutada teie ettevõtte tehnoloogilist infrastruktuuri.

Gartneri aruande kohaselt moodustavad tellimuspõhised tarkvaralitsentsid 2022. aastaks 75% kogu tarkvaraturust.

Parimad tarkvarahangete tavad

Tarkvarahangete parimate tavade rakendamine aitab ettevõtetel oma tarkvaralitsentse tõhusalt ja tulemuslikult hallata. Mõned parimad tavad hõlmavad tarkvarahangete tsentraliseerimist, korrapärast tarkvara auditite läbiviimist ja hinnaläbirääkimisi tarkvaratootjatega. Nende parimate tavade rakendamisega saavad ettevõtted säästa aega ja raha, tagada litsentsilepingute järgimise ning säilitada ratsionaalset tehnoloogiainfrastruktuuri.

Techaisle'i uuringu kohaselt väitis 84% väikestest ja keskmise suurusega ettevõtetest, et nad viivad oma tarkvaralitsentside haldamiseks regulaarselt läbi tarkvara auditeid.

Kokkuvõte

Tarkvaralitsentsid ja -hanked on iga ettevõtte tehnoloogiainfrastruktuuri olulised aspektid. Tagades litsentsilepingute täitmise, mõistes erinevaid tarkvaralitsentside liike ja rakendades tarkvarahangete parimaid tavasid, saavad ettevõtted oma tarkvaralitsentse tõhusalt ja tulemuslikult hallata. Tarkvaralitsentside nõuetekohane haldamine aitab ettevõtetel säästa aega ja raha, vältida õiguslikke probleeme ning säilitada ratsionaalset tehnoloogiainfrastruktuuri.

Jaga postitust:

Seotud ametikohad

Eelised, mis tulenevad koostööst lisandväärtusega edasimüüjaga teie tarkvaravajaduste rahuldamiseks

Koostöö lisandväärtusega edasimüüjaga (VAR) võib pakkuda ettevõtetele mitmeid eeliseid. Selles blogipostituses räägime VARiga töötamise eelistest ja sellest, kuidas nad saavad aidata ettevõtetel oma tarkvara hanke- ja litsentsimisprotsesse lihtsustada. Selle postituse eesmärk on aidata ettevõtetel teha teadlik otsus, kas partnerlus VARiga on nende organisatsiooni jaoks õige.

Loe edasi

Pilvepõhine vs. kohapealne tarkvara: Milline on teie ettevõtte jaoks õige?

Pilvandmetöötluse levikuga seisavad ettevõtted silmitsi otsusega, kas valida pilvepõhine või kohapealne tarkvara. Selles blogipostituses arutame pilvepõhise ja kohapealse tarkvara erinevusi ning anname ülevaate sellest, milline variant võib teie ettevõtte jaoks sobida. See postitus on mõeldud selleks, et aidata ettevõtetel teha teadlik otsus, millist tüüpi tarkvara valida.

Loe edasi